Nepal Mediciti Hospital Ad

स्मार्टफोनमा ब्याट्री टिक्दैन ? यसो गर्नुस् 

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : माघ २८, २०७५ विज्ञान प्रविधि

मानिसहरुको परिवर्तनशिल जीवनशैली बमोजिम परिवर्तन हुने चालचलनको मुख्य कुरा स्मार्टफोन नै रहने गरेको छ । बढ्दा सामाजिक सञ्जालको प्रयोग, स्मार्ट जीवनशैलीको कारण मोबाइलको प्रयोग अत्याधिक मात्रामा हुनु नौलो कुरा होइन ।

मोबाइलको ब्याट्री धेरै समय नचल्ने समस्याले कतिपय मानिस हैरान छन्। उनीहरूले आफ्नो मोबाइल फोनको ब्याट्री जोगाउन अनावश्यक समयमा इन्टरनेट पनि बन्द गर्छन्। तैपनि ब्याट्री धेरै समयसम्म चल्दैन। मोबाइलको ब्याट्री धेरै समय चल्दैन भनेर हैरान नहुनुस्। मोबाइलको सेटिङबाट ब्याट्रीलाई धेरै समयसम्म चल्ने बनाउन सकिन्छ। यसका लागि यो प्रक्रिया छ।

मोबाइल फोनको सेटिङ अप्सनमा जानुस्। त्यसपछि ब्याट्री अप्सनमा क्लिक गर्नुस्। यो अप्सन हरेक फोनमा अलग–अलग ठाउँमा हुन सक्छ। कुनैमा अडिसनल सेटिङमा यो अप्सन हुन सक्छ। त्यसपछि ब्याट्री सेभर अप्सनमा सेलेक्ट गर्नुस्। यसले ब्याकग्राउन्डमा चलिरहेका एप्स बन्द गरिदिन्छ। यससँगै ब्याट्री जोगाउने अर्को उपाय पनि छ। त्यो हो– मोबाइल फोनको बालपेपर ब्ल्याक एन्ड ह्वाइट राख्नु।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित