Nepal Mediciti Hospital Ad

यस कारण शिक्षकको जागिर ‘धराप’मा पर्छ अब

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : पुस ४, २०७५ Flash News, पत्रपत्रिका मुख्य, पत्रपत्रिकाबाट, मुख्य खबर, समाचार
Teacher-tapaikokhabar

शैक्षिक क्षेत्रको सुधारको लागि सरकारले विद्यालयमा राजनीति गरे शिक्षकको जागिर नै चट हुने कानुनी व्यवस्था गर्न लागेको छ ।

शैक्षिक क्षेत्रको सुधारको लागि भन्दै सरकारले यस्तो कानूनी व्यवस्था ल्याउन लागेको हो । यसअघि विभिन्न राजनितिक दलको सिफारिसमा शिक्षामन्त्री बन्न पुगेका नेताले विद्यालयमा राजनीति गर्न नहुने बताउदै आएपनि त्यो विषय कार्यान्वयन हुन सकेको थिएन ।

सरकारले अब कानुन नै बनाएर विद्यालयमा दलगत राजनीति गर्न प्रतिबन्ध लगाउने तयारी गरेको छ । कुनै पनि विद्यालय शिक्षकले अब उप्रान्त कुनै पनि राजनीतिक दलको पार्टी सदस्य तथा समिति पदाधिकारी हुन नपाउने, भएमा शिक्षक पद बाँकी नरहने कानुनी ब्यवस्था गर्ने तयारी भइरहेको मन्त्रालयका अधिकारीले बताएका छन् । उक्त विषय सरकारद्वारा गठित उच्च स्तरीय राष्ट्रिय शिक्षा आयोगले तयार गरेको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ ।

दलीय राजनीतीकरणले विद्यालय शिक्षाको गुणस्तरमा गम्भीर नकारात्मक असर पारेको अवस्था देखिएपछि आयोगले शिक्षकलाई राजनीतिमा नलाग्ने गरी प्रतिबन्ध लगाउन लागेको हो ।

नेपाल समाचारपत्र दैनिक

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित