राष्ट्रिय परिचयपत्र वितरण सुरु, पहिलो परिचयपत्र पाउने १०१ वर्षीया भगवतीदेवी | बसको ठक्करबाट साइकलमा सवार एक विद्यार्थीको मृत्यु | ‘ए’ डिभिजन लिग फुटबल : सङ्कटाद्वारा जावलाखेल पराजित | राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको चालू आर्थिक वर्षको तीन महीनामा १ अर्ब १२ करोड नाफा | नेकपाको सचिवालय बैठक मङ्सिर ६ मा, यी विषयहरुमा छलफल हुने | क्यालिफोर्निया डढेलो: मृत्यु हुनेको संख्या ७७ पुग्यो, ९९३ अझै बेपत्ता | छोरालाई सम्झिएर भावुक हुँदै प्रचण्डले भने, ‘सबैकोे साथले आफ्नो परिवार बिघटन हुनबाट जोगियो’ | प्रतिनिधिसभा अर्थ समितिको बैठक स्थगन | स्वास्थ्यमा समस्या देखिएपछि डा. केसी अस्पताल भर्ना | ‘ए’ डिभिजन लिग फुटबल : आज तीन खेल हुँदै
Nepal Mediciti Hospital Ad

मोदी, मापसे र माया

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : वैशाख २८, २०७५ कला खबर, कविता, गजल, साहित्य
narayan_tapaikokhabar

उमेर न यौवन… दिलको खेलो …काम छैन !
भर्खर पसाएको केरा… पहेँलो …काम छैन !

नहुनु मामाभन्दा कोनि को जाती भन्छन् …परन्तु,
जवानीको साथी …त्यो पनि झट्केलो …काम छैन !

यार कता …प्यार कता… गफ्फिएको देख्छु मान्छे,
बिनासित्ती मचाइने हाइहेलो … काम छैन !

कवि, कलाकार, राजनीतिकर्मी जति कुर्ले पनि,
बुढेस्कालको प्रेमी मोदीको चेलो …काम छैन !

मापसे भन्याछ …मोजमस्ती भन्याछ, ए नारान,
मायालुको शङ्का …सधैँको अर्घेलो …काम छैन !

नारायण नेपाल 

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित