चिकित्सा शिक्षा विधेयकमा सहमति नजुटेपछि संसद बैठक ११ गतेसम्मका लागि स्थगित | विमानस्थल निर्माणमा सरकारले सम्पूर्ण सहयोग उपलब्ध गराउने प्रधानमन्त्री प्रतिबद्धता | शिक्षामन्त्री भन्छन्, ‘चिकित्सा शिक्षा विधेयक परिमार्जन गर्न सकिन्छ तर फिर्ता हुँदैन’ | सेवा सूचारु गराउन माग गर्दै वीर अस्पतालमा प्रर्दशन, उपचारमा नर्फकिए आन्दोलन गर्ने चेतावनी | जुम्लामा डा.केसीका समर्थकमाथि प्रहरीको लाठी चार्ज, दर्जन भन्दा बढी घाइते | डा. केसीद्वारा काठमाडौं आउन अस्वीकार, समर्थहरुको प्रदर्शन भएपछि मुख्यमन्त्रीको टोली फर्किए | स्वयम्भूमा कन्टेनरको ठक्करबाट मोटरसाइकलमा सवार एक जनाको मृत्यु | रेष्टुराँमा आगलागी हुँदा ६० लाखको क्षति | देशभरका सरकारी अस्पतालमा डाक्टरको हडताल, आकस्मिक बाहेकका सेवा बन्द | प्रतिनिधिसभाको बैठक आज बस्दै, चिकित्सा शिक्षा विधेयक पेश गर्ने तयारी

मोदी, मापसे र माया

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : वैशाख २८, २०७५ कला खबर, कविता, गजल, साहित्य
narayan_tapaikokhabar

उमेर न यौवन… दिलको खेलो …काम छैन !
भर्खर पसाएको केरा… पहेँलो …काम छैन !

नहुनु मामाभन्दा कोनि को जाती भन्छन् …परन्तु,
जवानीको साथी …त्यो पनि झट्केलो …काम छैन !

यार कता …प्यार कता… गफ्फिएको देख्छु मान्छे,
बिनासित्ती मचाइने हाइहेलो … काम छैन !

कवि, कलाकार, राजनीतिकर्मी जति कुर्ले पनि,
बुढेस्कालको प्रेमी मोदीको चेलो …काम छैन !

मापसे भन्याछ …मोजमस्ती भन्याछ, ए नारान,
मायालुको शङ्का …सधैँको अर्घेलो …काम छैन !

नारायण नेपाल 

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित