Nepal Mediciti Hospital Ad

पराजुलीसहित राष्ट्रपतिको सपथ पनि विवादमा

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : फागुन ३०, २०७४ Big News, Flash News, मुख्य खबर
bidhyadevi bhandai_tapaikokhabar

दोस्रो कार्यकालका लागि राष्ट्रपतिमा निर्वाचित विद्यादेवी भण्डारीको सपथ विवादमा परेको छ ।

न्याय परिषद् सचिवालयले परीक्षा नियन्त्रण कार्यालय सानोठिमीको पत्रलाई आधार बनाउँदै पराजुली पदमुक्त भएको पत्र लेखेकै दिन भण्डारीले उनैबाट सपथ खाएपछि विवाद उत्पन्न भएको हो । यसबाट दुई उच्च निकायबीच समन्वयको अभाव स्पष्ट देखिएको भन्दै आलोचना भइरहेको छ ।

कतिपयले पदमुक्त पराजुलीले राष्ट्रपति भण्डारीलाई शपथ खुवाउनु असंवैधानिक भएको बताएका छन् । न्याय परिषद् सचिवालयले परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयबाट प्राप्त पत्रका आधारमा गत साउन २१ गते नै प्रधानन्यायाधीश पराजुली ६५ वर्ष पुगिसकेको उल्लेख गरेको छ ।

त्यस हिसाबले उनले साउन २१ गते देखि गरेका सबै कार्यसम्पादन अवैधानिक ठहर्नेसमेत कानुनका केही जानकारहरु बताउँछन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित