सप्तरीमा आगलागी हुँदा ६ घर जलेर नष्ट, १० लाख बराबरको क्षति | टुँडिखेल आसपासमा सार्वजनिक सवारी साधन रोकेर राख्न नपाउने, ‘पिक एण्ड ड्रप’ मात्रै गर्नुपर्ने | पुस १ गतेलाई कालो दिवसका रुपमा मनाइँदै | मन्दिरको प्रसाद खाँदा भारतमा ११ को मृत्यु, ९३ जना बिरामी | नेकपा सचिवालय बैठक : स्थायी समितिको कार्यसूची तय | कर्मचारी समायोजन अध्यादेश सच्याउनुपर्ने माग | चितवनमा छुट्टाछुट्टै दुर्घटनामा २ को मृत्यु, एकजना घाइते | नेकपाको स्थायी कमिटी बैठक धुम्बाराहीमा सुरु | एक सातामा ३ सय बढी ट्याक्सी चालक कारवाहीमा | संवैधानिक परिषद्द्वारा प्रधानन्यायाधीशको सुनुवाइका लागि पत्राचार
Nepal Mediciti Hospital Ad

कांग्रेस नेता पौडेलको चेतावनी, ‘जुलुस लिएर कान्तिपुर आउनु पर्ला’

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : फागुन ३०, २०७४ Flash News, मुख्य खबर, समाचार

कांग्रेस वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले सर्वोच्च अदालतका प्रधानन्यायाधीश गोपाल पराजुली विरुद्ध प्रधानमन्त्री केपी ओलीले पराजुलीलाई राजीनामा दिन सुझाव दिइरहेका र महाअभियोग लगाउने चर्चा चलिरहेको बेला महाअभियोग लगाउन नहुने बताएका छन् । कांग्रेस केन्द्रीय कार्यालय सानेपामा बुधबार आयोजित एक कार्यक्रममा पौडेलले यस्तो बताएका हुन् ।

यसअघि तत्कालीन प्रधानान्यायधीश सुशीला कार्की विरुद्ध महाअभियोग लगाउने पार्टीको निर्णयसंग समेत आफू असहमत रहेको बताउँदै पौडेलले भने,‘दुई तिहाई बढीको समर्थन खोजेको यसैको लागि हो? यसरी नै संवैधानिक अंगका पदाधिकारी माथि महाअभियोग लगाउँदै जाने हो भने मुलुकमा कम्यूनिष्ट सर्वसत्ताबाद आउँछ, तपाईंहरु सचेत रहनु होला।’

कांग्रेसले बुधबार प्रतिनिधिसभा, राष्ट्रियसभा र प्रदेशसभाका सदस्यहरुका लागि संसदीय अभ्यास र मुलुकको आर्थिक तथा परराष्ट्र नीतिसम्वन्धी आयोजित प्रशिक्षण कार्यक्रममा पौडलले त्यस्तो धारणा राखेका हुन्।

उनको धारणापछि कान्तिपुरको जिज्ञासामा पौडेलले प्रधानन्यायाधीशमाथि महाअभियोग लगाएर सबै संवैधानिक अंगका पदाधिकारीलाई आतंकित बनाउने खेल भइरहेको भन्दै त्यसलाई बचाउनु पर्ने बताए।

‘यो एउटा मुद्दा या व्यक्ति विशेषको कुरा होइन, यसअघि पनि सर्वोच्चका तीन जना न्यायधीशबिरुद्ध महाअभियोग लगाउने प्रयास भएको थियो। अहिले फेरि चर्चा चलाइँदै छ,’ उनले भने,‘पराजुली माथि महाअभियोग आयो भने कम्यूनिष्ट सर्वसत्तावादतर्फ मुलुक जान्छ। त्यतिबेला प्रेसलाई बचाउनका लागि जुलुस लिएर कान्तिपुर आउनु पर्ला।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित