गुडिरहेको माइक्रोमाथि ढुंगा खस्दा चालकको मृत्यु | सकारात्मक परिवर्तनका लागि अथक प्रयास गर्छौ: प्रधानमन्त्री ओली | चालक अनुमतिपत्रका लागि निःशुल्क ‘ट्रायल’ सेवा शुरु | पत्रकारको न्यूनतम पारिश्रमिक लागू गराउने जिम्मा सरकारको हो: सञ्चार राज्यमन्त्री | भक्तपुरमा घुस लिँदालिँदै गरेको अवस्थामा नासु पक्राउ | देउवा माथि सिंहको गम्भिर आरोप; भारतले नाकाबन्दी लगाउँदा मौन बस्नु ठूलो गल्ती | सिन्धुपाल्चोकको सिन्धुकोटमा बस दुर्घटना ५ जनाको मृत्यु | स्थानीय उपभोक्ताद्वारा उपमेयरमाथि हातपात | दई मोटरसाईकल ठोक्किदा एक जनाको मृत्यु, तीन जना घाइते | ताप्लेजुङको भ्यु प्वाइन्टमा एकाबिहानै भिषण आगलागी
nepal-music-award-2075-ad
Ruslan Long Ad

हार्ने चुनाव किन लड्दैछ कांग्रेस भन्ने प्रश्नमा शशांकको यस्तो जवाफ

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : फागुन २३, २०७४ मुख्य खबर, समाचार

आखिर हार्नै चुनावमा नेपाली कांग्रेस किन लड्दैछ भन्ने प्रश्नमा कांग्रेस महामन्त्री शशांक कोइरालाले यदि वाम गठबन्धनले विद्या भण्डारीबाहेक अरु कसैलाई राष्ट्रपतिमा अघि सारेको भए कांग्रेसले उम्मेदवारी नदिन सक्ने बताएका छन् ।

तर, एमालेले भण्डारीलाई अघि सारेपछि आफ्नो असहमति जनाउन उम्मेदवारी दिएको भन्दै कोइरालाले भने, ‘राष्ट्रियसभा सदस्य मनोनयन लगायतमा उहाँले अभिभावकीय भूमिका खेल्न सक्नुभएन ।’

मंगगलबार मध्यरातमा सकिएको एमाले बैठकले भण्डारीलाई नै राष्ट्रपतिको उम्मेदवार बनाउने निर्णय गर्‍यो । चुनाव हारिन्छ भन्ने निश्चित छ । राष्ट्रिपति सबैको समान, सबैको संरक्षक पनि हो । सभामुख सबैको हो भन्ने सन्देश दिन उम्मेदवारी नदिने तर, सिंगो राष्ट्रको नेता’ राष्ट्रपतिमा चाहिँ किन उम्मेदवारी दिने ?

कांग्रेसमा यो मत बलियो थियो तर, बिहीबार विहान बसेको केन्द्रीय समितिको बैठकले पूर्वसांसद कुमारी लक्ष्मी राईलाई राष्ट्रपतिको उम्मेदवार बनाउने निर्णय गर्‍यो ।

मध्याहृन महामन्त्री शशांक कोइरालासहितका नेताहरुको उपस्थितिमा राईले उम्मेदवारी दर्ता गरिन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित