आज : २०७६ कात्तिक ४ गते

Nepal Mediciti Hospital Ad

पातली हुनलाई खाना खान छोडेपछिको हालत… (तस्बिर हेर्नुहोस् )

तपाईको खबर संवाददाता प्रकाशित : कात्तिक ८, २०७५ फोटो-ग्यालरी, रोचक विचित्र

स्विटजरल्याण्डकी २४ वर्षीया जूलिया जोनसोनमाथि पनि आफूलाई कुनै पनि हालतमा मोटी देख्न चाहन्थिनन् जुलिया

जुलियालाई मोटो हुने डरले विद्यालयकाल देखि नै सताएको थियो । उनलाई लाग्थ्यो कि यदि एक चम्चामात्र पनि धेरै खाएमा राती उठेर व्यायाम गर्नुपर्छ ।

कपाल, कान, कपडामा लुकाउँथिन् खानाः

जुलियाले बिस्तारै खाना खान नै छोडिदिइन् । उनले स्कूलमा पाइने फ्याट सोडाको साटो डाइट सोडा खान थालिन् । बिहानको खाना खाँदा बटरलाई कि त कानमा राख्थिन् कि कपालमा लगाउँथिन् । उनले खानालाई ब्याग, पकेट वा लुकाउन मिल्ने स्थानमा लुकाउँथिन् ता कि त्यसलाई खान नपरोस् ।

हड्डीको ढाँचामा आउन थालेकी थिइनु जुलियाः

जुलियाले यसकारण आफ्नो थुप्रै कुरा बर्बाद गरिन् । खाना नखाँदा बिस्तारै उनको स्वास्थ्यमा नकारात्मक असर देखिन थाल्यो । उनको बीएमआई इन्डेक्स १२ पुगेको थियो । एक स्वस्थ व्यक्तिको बीएमआई इन्डेक्स १८ देखि २४ बिच हुन्छ । उनको तौल ३५ किलोभन्दा मुनी पुगेको थियो । जुलिया हड्डी जस्तो देखिन थालेकी थिइन् ।

यो खतरनाक रोगसँग जुधिरहेकी थिइन्ः

उनी आफ्नो खुट्टामा राम्रोसँग उभिन सक्दिनथिन् । उनलाई लगातार रिंगटा लाग्थ्यो । डाक्टरले उनलाई उपचार नगराए उनको ज्यानै जानेसमेत चेतावनी दिएका थिए । वास्तवमा जुलिया एनोरेक्सियाबाट पीडित थिइन् । मानिस जब मोटो हुने डरले खान पिउन नै छोड्छ तब त्यस्तो स्थितीलाई एनोरेक्सिया भनिन्छ ।

अब युवतीहरुलाई दिइरहेकी छिन् सल्लाहः

उपचारपछि अब जुलियाको स्वास्थ्यमा पहिलेभन्दा निकै सुधार आएको छ । यद्यपी, उनको तौल अहिले पनि निकै कम छ र ठिक हुन लामो समय लाग्नेछ । जुलियाले युवतीहरुलाई तौल कम गर्नका लागि आफूले अपनाएको तरिका कदापी नअपनाउन अपिल गर्ने गरेकी छिन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सम्बन्धित